Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis ajalehe Narva õigeks

Tallinn, 11. jaanuar 2012. Pressinõukogu arutas Julia Lahtarina kaebust ajalehes Narva novembris ilmunud loo peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

7. novembril 2011 ilmunud artikkel „Tellitud mõrv“ väidab, et Viktor Lahtarini tapmiskatse tellis tema abikaasa Julia Lahtarina.

Julia Lahtarina kaebas Pressinõukogule, et artikliga püütakse tema suhtes kujundada enne kohtuotsust negatiivset hinnangut. Kaebaja leiab, et tema käsitlemine kurjategijana enne kohtuotsust ei ole kooskõlas hea ajakirjandustavaga.

Narva vastas Pressinõukogule, et artikkel põhineb avalikul infol ja leht kirjeldas aastaid tagasi aset leidnud juhtumeid, millest on kirjutanud ka teised väljaanded. Eelseisva kohtuprotsessi osas tsiteeris artikkel süüdistuskokkuvõtet. Lehe sõnul kinnitab hilisem süüdimõistev kohtuotsus, et ajalehes ilmunud info oli tõene. Leht lisas, et palus kaebajal viidata valedele faktidele, kuid Julia Lahtarina seda ei teinud.

Pressinõukogu hinnangul ei rikkunud ajaleht Narva head ajakirjandustava. Samas juhtis Pressinõukogu oma otsuses tähelepanu sellele, et toimetused peaksid olema väga ettevaatlikud kindlasõnaliste väidetega kellegi süüdiolekus enne kohtuotsust.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele