Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Ekspressi kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 13. september 2012. Pressinõukogu arutas MTÜ Reservkorpus kaebust Eesti Ekspressi peale ning leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

21. juunil ilmunud artiklis „Kalendritegu pööras sõdurinaised tülli“ on juttu sellest, et sõdurite abikaasad lasid end pildistada heategevusliku kalendri jaoks, kuid läksid tülli, kalender ei ilmunud ning lehe väitel võib tüli lõppeda kohtus. Artikli juures on ka karikatuur.

Reservkorpus kaebas Pressinõukogule, et artikli illustratsiooniks olev karikatuur ilma selgitava pildiallkirjata on eksitav, sest kalendri jaoks ei tehtud aktifotosid. Kaebaja hinnangul heidab karikatuur ilma pildiallkirjata Reservkorpuse tegevusele halba varju. Samuti ei ole kaebaja rahul, et ajakirjanik ei pannud artiklisse fakte, mis loo kooskõlastamisel veel alles olid.

Eesti Ekspress vastas, et karikatuuri olemuslik tunnus on tegelaste ja sündmuste kujutamine moonutatuna ning iga lehelugeja saab aru, et seda ei saa võtta tõsikindla täpsustusena, nagu see on reegliks näiteks uudise juures kasutatavate fotodega. Lehe kinnitusel ilmneb artiklist, et poseeriti sõjaväemundrites. Leht lisas, et kooskõlastatud laused jäeti välja kui asjassepuutumatud.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul ei saa pidada antud karikatuuri illustratsioonina eksitavaks ja samuti ei oma antud loo kontekstis tähendust fakti väljajätmine, et Andmekaitse Inspektsioon oli asjas menetluse lõpetanud.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele