Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu leidis TV 3 uudistesaates rikkumise

Tallinn, 20. detsember 2012. Pressinõukogu arutas Fideelia-Signe Roots´i kaebust TV 3 Seitsmeste uudiste peale ning leidis, et telekanal rikkus head ajakirjandustava.

13. novembril eetris olnud uudislõigus näidatakse, kuidas Fideelia-Signe Roots viib Tartu linnapeale kingituse. Samuti näidatakse samal ajal Tartus toimunud meeleavaldust „Aitab valelikust poliitikast“.

Fideelia-Signe Roots ei olnud rahul, et saates nimetati teda elukunstnikuks. Kaebaja märkis, et tunneb end TV 3 antud määratlusest riivatuna, sest kui vaadata, mis kontekstis sõna kasutatakse, siis sellega viidatakse kahtlastele skeemitajatele, alkohoolikutele, naistemeestele, pidutsejatele jne. Kaebaja märkis, et ta on Kunstiakadeemia magistrikraadiga professionaalne kunstnik ning tegeleb oma tööde ja projektidega. Samuti ei olnud kaebaja rahul sellega, et TV 3 kajastas meeleavaldust kallutatult ja eesmärgiga näidata seda vägivaldse ja tulisena.

TV 3 vastas, et „elukunstnik“ ei ole sugugi halvustav ning Õigekeelsussõnaraamat ütleb, et elukunstnik on inimene, kes oskab elus hästi toime tulla. TV 3 lisas, et meeleavalduse näol ei olnud tegemist kunstiprojektiga, vaid ikkagi meeleavaldusega. TV 3 väitis, et uudis ei olnud konstrueeritud eesmärgiga näidata protestiaktsiooni vägivaldsena ning intervjuudest ükski ei toetanud mõtet, et üritus on vägivaldne.

Pressinõukogu otsustas, et TV 3 eksis ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11. vastu, mis ütleb, et fotode allkirjad ja saatetutvustused ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul oli kaebaja nimetamine „elukunstnikuks“ vaatajaid eksitav, kuna antud juhul oli kontekst tõsine ehk siis tegemist oli meeleavalduse kajastamisega ja kaebaja oli üks korraldusrühma liikmetest.

Pressinõukogu leidis, et meeleavaldusest tegi TV 3 mitmekülgse ülevaate ning see ei jäta muljet, nagu oleks üritus olnud vägivaldne.  

TV 3 avaldas Pressinõukogu otsuse 19. detsembril.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele