Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Delfi õigeks

Tallinn, 28. mai 2012. Pressinõukogu arutas Estran OÜ juhatuse liikme Rando Galini kaebust Delfis ilmunud artikli peale ja leidis, et Delfi ei ole eksinud hea ajakirjandustava vastu.

15. veebruaril ilmunud artikkel „Alkotestrite müüja: politsei jagatavad testrid on kahtlased“ räägib politsei poolt autojuhtidele jagatavatest ühekordsetest alkomeetritest. Alkomeetrite müügiga tegelev ettevõte Rovico seab aga ühe jagatava testri töökindluse kahtluse alla, sest Altik testri osas käib kohtuvaidlus, kas see sobib kasutamiseks Eesti oludes. Artiklis on viidatud ka Estran OÜ advokaadile.

Estrani juhatuse liige Rando Galin kaebas Pressinõukogule, et Delfi ei pöördunud firma poole kommentaari saamiseks. Samuti märkis kaebaja, et hagi sisuks ei ole see, mis on kirjas artiklis.

Delfi vastas Pressinõukogule, et kaebaja taotles Delfilt artikli eemaldamist, kuid toimetus keeldus. Delfi lisas, et Estrani kommentaar on artiklis. Samuti märgib Delfi, et artiklis ei kajastatud hagiavalduse täpset nimetust, selle asemel on välja toodud hagiavalduse vaidlusese – kas tegemist on puuduliku tootega või mitte.

Pressinõukogu otsustas, et Delfi ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit, sest artiklis on olemas Estrani kommentaar. Kuna lugu on kohtuvaidlusest, siis antud juhul piisab, et Estrani kommentaar pärineb ka kohtudokumentidest ning põhjust suuliseks täiendavaks kommentaariks otseselt pole. 

Pressinõukogu leiab, et artikli ja lugejate seisukohast ei ole määrav, milline on hagi täpne pealkiri, vaid see, mille üle käib vaidlus. Vaidluseset ei ole oma kaebuses vaidlustanud ka kaebaja.

PN

 
Pressinőukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele