Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu taunis Reporteri saatelõiku

Tallinn, 5. veebruar 2013. Pressinõukogu arutas RT Hotellid OÜ juhatuse liikme Raivo Tõnismaa kaebust Kanal 2 saates Reporter näidatud Pärnu hotellidest ja striptiisibaaridest rääkiva saatelõigu peale ning otsustas, et saates on eksitud hea ajakirjandustava vastu.

Reporteris 8. detsembril 2012 eetris olnud saatelõigus näidati politsei, päästeameti ja migratsiooniameti koostöös toimunud reidi Pärnu ööklubidesse, striptiisibaaridesse ja kõrtsidesse, et kontrollida tuletõrjesüsteeme, töötajate lepinguid ning otsida tagaotsitavaid ja illegaale.

Raivo Tõnismaa kaebas Pressinõukogule, et St.  Peterburg hotelli siseruume näidati striptiisiklubidest kõlanud jutu taustaks ning see jättis mulje nagu asuks hotellis striptiisiklubi. Kaebaja ei ole rahul, et talle sõna ei antud, kuigi hotelli süüdistati alkoholimüügi eeskirjade rikkumises.

Kanal 2 selgitas, et saatelõigus ei nimetatud kordagi, et St. Peterburg hotellis on striptiisiklubi. Kanal 2 märkis, et intervjuude taustaks kasutatud videomaterjal oli politsei poolt salvestatud ning vastav märge oli saates olemas. Kanal 2 lisas, et tegemist oli neutraalse materjaliga ja seega kasutati seda üldise kattematerjalina. Kanal 2 lisas, et väide selle kohta, et hotelli St. Peterburg kontrollimise käigus leiti alkoholiseaduse rikkumisi, põhines politseitöötaja poolt reidi käigus ajakirjanikule esitatud infol ning Kanal 2 puudus kahtlus info õigsuse kohta ja vajadus seda täiendavalt kontrollida.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4., mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info. Kanal 2 vastusest tuleb välja, et saatetegijad ei teadnud, millise asutuse siseruume nad näitavad ning nii jäi ka saatelõigust mulje, et hotellis tegutseb striptiisiklubi.

Pressinõukogu hinnangul ei vajanud lause, et hotellis leiti alkoholiseaduse rikkumisi eraldi kaebaja kommentaari, sest sellel peatuti vaid ühe lausega ning saatelõik ei olnud tervikuna alkoholiseaduse rikkumisele pühendatud.

Reporter avaldas Pressinõukogu otsuse 1. veebruaril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele