Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Meie Maa artikli kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 6. veebruar 2013. Pressinõukogu arutas ASi Saare Erek kaebust Meie Maas ilmunud artikli peale ning leidis, et Kuressaare tennisehalli maksumusest rääkiva artikliga ei ole leht rikkunud head ajakirjandustava.

13. oktoobril 2012 ilmunud artiklis „Tennisehall sai lõpuks avatud“ on kirjas, et Kuressaares avati tennisehall, mis läks maksma ligi 650 000 eurot.

AS Saare Erek kaebas, et antud summa ei vasta reaalsele tennisekeskuse maksumusele ning seega on tegemist ebatäpse ja eksitava infoga. Kaebaja lisas, et nii Saare Tennisekeskus kui AS Saare Erek käsitlevad keskuse ehitusmaksumust ärisaladusena ja seega ei saa leht seda teada.

Meie Maa vastas, et leht avaldas tennisehalli orienteeruva maksumuse, sest selle oli avaldanud lehele tennisekeskuse juht Aivi Auga 2011. aasta augustis. Leht lisas, et Kuressaare tennisekeskus on avalikuks kasutamiseks mõeldud objekt ja seega selle maksumuse väljatoomine pakub ka avalikkusele huvi.

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Meie Maa nimetas 2011. aasta 10. augustil ilmunud artiklis „Uue tennisekeskuse juht Aivi Auga peab paksu vere ära segama“ tennisehalli maksumuseks 650 000 eurot. Lehe kinnitusel ütles hinna välja tennisekeskuse juht.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele