Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis TV 3 õigeks

Tallinn, 12. detsember 2013. Pressinõukogu arutas Olav Kiviranna ja Marje Kiviranna kaebust TV 3 Seitsmeste uudiste peale ja leidis, et telekanal ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

15. oktoobril eetris olnud saatelõik näitab Tallinnas Lillekülas elava kahe naabri piiritüli. Mõlemad naabrid saavad ka sõna.

Olav Kivirand ja Marje Kivirand kaebasid Pressinõukogule, et nad ei saanud enne saatelõigu eetrisseminekut tutvuda nende kohta esitatud väidetega ja neile tuli uudistesaates avaldatu ootamatult. Kaebaja Olav Kivirand taotles, et enne kohalike omavalitsuste valimise päeva lükataks tema kohta esitatud väited Seitsmestes uudistes ümber, kuid TV 3 keeldus. Kaebaja Marje Kivirand ei ole rahul, et ei saanud sõna vastulauseks.

TV 3 vastas Pressinõukogule, et andis mõlemale naabrile sõna. TV 3 leidis, et Olav Kivirand sai saatelõigus oma seisukoha välja öelda ja seetõttu ei olnud põhjust talle uuesti eetriaega anda.

Pressinõukogu otsustas, et TV 3 ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on Seitsmesed uudised andnud osapooltele võrdses mahus sõna ja põhjust uuesti eetriaega anda ei olnud.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele