Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu ei leidnud Ekspressi artiklis rikkumist

Tallinn, 16. detsember 2013. Pressinõukogu arutas Eesti Traumatoloogide Ortopeedide Seltsi kaebust Eesti Ekspressis ilmunud artikli peale ja leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

10. oktoobri artikkel „Arst koges omal nahal meditsiinisüsteemi patsiendivaenulikkust“ räägib sellest, et ühe arsti poeg murdis sääreluu ja õnnetusele järgnenud visiitidest ja suhtlemisest erinevate arstidega.

Eesti Traumatoloogide Ortopeedide Selts (ETOS) kaebas, et leht avaldas patsiendi ema interpretatsiooni Janno Atna selgitustest ja seega eksitavat infot. Kaebaja ei ole rahul, et artiklis ei kuulatud ära kõiki osapooli. Kaebaja leiab, et artikliga levis sõnum, et Eestis luumurdudega patsiente ei ravita piisavalt professionaalsel tasemel ja kaasaegsete teadussaavutuste kohaselt. ETOS märkis, et Eestis töötavad traumatoloogid-ortopeedid kasutavad oma töös kaasaegseid ravimeetodeid vastavalt Haigekassa võimalustele. Kaebaja ei ole rahul, et artiklis ei antud sõna ETOSile, Haigekassale ega ka artiklis tsiteeritud Janno Atnale.

Eesti Ekspress vastas, et Janno Atna öeldu tsiteerimine oli temaga kooskõlastatud. Artikli kirjutamiseks pidas ajakirjanik Janno Atnaga pika telefonivestluse, vahetas meile ja kooskõlastas kogu teksti. Leht lisas, et Janno Atnal oli võimalik teksti muuta, kuid muudatusi ei tulnud ja telefoni teel kiitis Janno Atna artikli sisuliselt heaks. Leht märkis, et artiklit lugesid enne avaldamist patsiendi ema, perearst ja Haigekassa töötajad. ETOSi arvamust leht ei küsinud, kuna artiklis ei olnud sellest organisatsioonist juttu. Leht lisas, et ETOS ei ole ka vastulause sooviga toimetusse pöördunud.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole artikli kontekstis kaebaja näol tegemist organisatsiooniga, kellelt oleks pidanud kommentaari küsima.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele