Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Eesti Kiriku õigeks

Tallinn, 19. detsember 2013. Pressinõukogu arutas Villu Jürjo kaebust Eesti Kiriku peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

23. oktoobril ilmunud artikkel „Kas Narva koguduse vara läheb haamri alla?“ räägib sellest, et Viru maakohus mõistis 9. oktoobril Narva Aleksandri koguduselt ehitusettevõtte Eviko kasuks välja üle 530 000 euro. Artiklis saab sõna ka Villu Jürjo. Samuti avaldas Eesti Kirik sama päeva lehes Villo Jürjo arvamusloo.

Villu Jürjo kaebas Pressinõukogule, et tegemist on laimuartikliga tema kohta. Villu Jürjo hinnangul sisaldab artikkel kontrollimata fakte. Kaebaja märkis, et sai küll sõna vastuartikliks, kuid ta ei teadnud, millest räägib põhilugu.

Eesti Kirik vastas, et artikli aluseks oli Põhjarannikus ilmunud lugu, millele küsiti lisakommentaare. Eesti Kirik lisas, et Villu Jürjo sai võimaluse ka eraldi artiklis selgitada laenu võtmist/tekkimist.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Kirik ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul on kaebaja saanud samas lehes piisavas mahus sõna. Pressinõukogu ei saa hinnata artiklis esitatud väidetavaid valefakte, sest kaebaja ei nimeta neid konkreetselt.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele