Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Ekspressi kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 26. juuni 2013. Pressinõukogu arutas Ene Veiksaare ja Erika Salumäe kaebust Eesti Ekspressis ilmunud artikli peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

23. mail ilmunud artikkel „Üürnikud tülitsevad Erika Salumäega“ räägib sellest, et eestlastest üürnikud süüdistavad Hispaanias Erika Salumäed ja Ene Veiksaart nöörimises, mille aga kaebajad artiklis olevates selgitustes ümber lükkavad.

Ene Veiksaar ja Erika Salumäe kaebasid Pressinõukogule, et artikkel kahjustab nende Hispaanias tegutseva ettevõtte ärihuvisid. Kaebajad ei ole rahul, et leht ei arvestanud nende soovi, et artikkel ei ilmuks. Kaebajate hinnangul sisaldab artikkel valeinformatsiooni.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et materjali avaldamine otsustatakse lähtudes ajakirjanduslikust eesmärgist ja avalikkuse huvist ning seepärast lugu ilmus. Kuna kaebajate omapoolne seisukoht saadeti siis, kui leht oli juba trükki antud, avaldati see koheselt Ekspressi veebis koos toimetusepoolsete märkustega. Leht lisas, et artiklis avaldatud faktide tõelevastavus on asjaosaliste poolt kinnitatud ja kaudselt ka kaebajate poolt omaks võetud.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest Ene Veiksaar ja Erika Salumäe on saanud võimaluse artiklis esitatud süüdistusi kommenteerida.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele