Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Äripäeva kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 27. november 2013. Pressinõukogu arutas AS Olerex kaebust Äripäevas 15. septembril ilmunud artikli „Olerex peidab ikka tarnijaid“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Äripäevas ilmunud arvamuslugu kahtlustas, et Olerex on seotud maksuvaba kütuse tarnijatega ja osaleb seega skeemis, mille tõttu jääb riigikassasse laekumata makse. Artiklis on Olerexi seostatud ärimees Oleg Belokrõloviga, keda kahtlustatakse maksupettuses. Olerex oma tarnijate nimesid ei avalikustanud, sest need kuuluvad firma väitel konfidentsiaalsusnõudega kaetud punktide nimekirja.

Olerex kaebas Pressinõukogule, et artikkel on ühekülgne, sisaldab tõendamata infot, moonutab tegelikkust ja kahjustab Olerexi mainet. Samuti leiab kaebaja, et artikli pealkiri on süüdistava iseloomuga ega vasta täpselt sisule. Kaebaja märkis, et lehel puuduvad tõendid, mis näitaksid, et Olerex on „musta“ kütuse turustaja.

Äripäev vastas, et arvamusloo autor on kütuseturul toimuvast kirjutanud juba mitu aastat. Leht märkis, et neljast suuremast Eestis tegutsevast kütuse jaemüüjast ei ole tarnijaid avalikustanud ainsana Olerex ja seepärast annab ajakirjanik firmale ka oma kriitilise hinnangu. Leht lisas, et enne arvamusartikli ilmumist pakkus Äripäev Olerexile võimalust kommenteerida ärilist suhet või selle puudumist ärimees Oleg Belokrõloviga ning küsis tarnijate nimesid. Pärast loo ilmumist pakkus leht Olerexile võimalust vastulauseks.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul sai kaebaja võimaluse süüdistustele vastamiseks, info esitamiseks ja vastulauseks, kuid ei kasutanud ühtegi võimalust.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele