Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Lääne Elu kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 1. aprill 2014. Pressinõukogu arutas Nõva vallavolikogu esimehe Peeter Kallase kaebust Lääne Elus 20. veebruaril ilmunud arvamuse „Kuhu lähed, Nõva?“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Nõva elanik Ilmgard Vagula heidab arvamusloos Peeter Kallasele ette, et too ei käitunud Deiw Rahumägi vallavanemaks surudes härrasmehelikult ning et Peeter Kallas töötab Harku vallas.

Peeter Kallas kaebas Pressinõukogule, et Nõva valla elanike hulgas artikli autorit ei eksisteeri. Kaebaja ei ole rahul, et artikli juures ei olnud märget nagu varem, et autor ei kirjuta oma nime all. Kaebaja leiab, et ajaleht on vastutav, sest jättis märkimata, et loo autor kasutab varjunime.

Lääne Elu vastas, et autori nimi on toimetusele teada ja tegemist on lugupeetud inimesega, kelle seisukoha tõsiseltvõetavuses ei ole põhjust kahelda. Leht lisas, et varjunime kasutamine oli õigustatud. Leht märkis, et Peeter Kallas ei ole toimetuse poole selgituste saamiseks või vastulause esitamiseks pöördunud.

Pressinõukogu otsustas, et Lääne Elu ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi  vastu. Pressinõukogu hinnangul on igal autoril õigus kasutada pseudonüümi.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele