Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu uus liige on Peeter Raidla

Tallinn, 2. jaanuar 2014. Alates 1. jaanuarist on Pressinõukogu uus liige Pärnu Postimehe peatoimetaja Peeter Raidla, kes vahetas välja Pressinõukogus kaks aastat olnud Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja Eve Rohtla.

Pressinõukogu koosseis on: Kunstiakadeemia professor David Vseviov (aseesimees), Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk, Maalehe vanemtoimetaja Sulev Oll, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, sotsioloog ja Saar Polli juhataja Andrus Saar, ajalehe Postimees peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Harju Maakohtu kohtunik Meelis Eerik, Pärnu Postimehe peatoimetaja Peeter Raidla ning Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja.

Pressinõukogu liige nimetatakse kaheks aastaks. Pressinõukogu liikme volitusi saab pikendada ühe korra ehk maksimaalselt saab Pressinõukogus olla neli aastat järjest.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on Pressinõukoguga ühinenud Rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, BNS ja TV3.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele