Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Järva Teataja õigeks

Tallinn, 6. märts 2014. Pressinõukogu arutas Indrek Nauri kaebust Järva Teataja peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

1. oktoobril 2013 ilmunud artiklis „Ärimees süüdistab vallavanema kandidaati pettuses. Vallavanemakandidaat kaitseb oma au kohtus“ süüdistab ärimees Vello Vetevool Türi vallavanema kandidaati Indrek Nauri selles, et too on pankrotihaldurina kohut petnud ja mänginud kokku võlgnikuga. Artiklis saab sõna ka Indrek Naur.

Indrek Naur kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldas teda laimavaid ja tõele mittevastavaid faktiväiteid. Kaebaja leiab, et leht avaldas Vello Vetevoolu väited kontrollimata ja kahjustas sellega tema mainet ja tema usaldusväärsust pankrotihaldurina. Samuti on kaebaja seisukohal, et teda on artiklis käsitletud kui kurjategijat.   

Järva Teataja selgitas, et Indrek Naur sai tekstiga enne ilmumist tutvuda ja ei ole lehte teavitanud, millised faktid on eksitavad. Leht lisas, et Vello Vetevool esitas toimetusele oma sõnade kinnituseks dokumente. Järva Teataja märkis, et artikli eesmärk oli kajastada seda, et Järvamaa suurima omavalitsuse vallavanema kandidaadi suhtes on esitatud tõsiseid süüdistusi ja samas anda ka kandidaadile võimalus selgitada, mis võib tegelikult selle taga peituda. Leht kinnitas, et ei ole käsitlenud Indrek Nauri kurjategijana enne kohtuotsust. Lehe väitel on korrektselt viidatud ka faktide allikale.

Pressinõukogu otsustas, et Järva Teataja ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Järva Teataja on andnud Indrek Naurile süüdistuste ümberlükkamiseks piisavas mahus sõna. Lisaks sai Indrek Naur teksti ka enne ilmumist üle vaadata.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele