Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Postimehe veebis ilmunud artiklid õigeks

Tallinn, 10. märts 2014. Pressinõukogu arutas Mari-Leen Albersi ja Meelis Tomsoni kaebust Postimehe veebis Elu24-s jaanuaris ilmunud artiklite peale ja otsustas, et väljaanne ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Mari-Leen Albers ja Meelis Tomson esitasid kaebuse 9. jaanuaril ilmunud lugude „Reporter Mari-Leen Albers lasti Õhtulehest lahti?“ ja „Facebooki loodi leht „Usun Mari-Leen Albersit ja Meelis Tomsonit“ ning 13. jaanuaril ilmunud loo „Loe, miks on Tipi ja Täpi väidetav vargusevideo lastevanemate seas populaarne“ peale. Esimene lugu räägib sellest, et Mari-Leen Albers lasti Õhtulehest lahti. Artiklis on Õhtulehe peatoimetaja kommentaar, kuid Mari-Leen Albers keeldus kommentaarist. Teine artikkel räägib Facebookis toetuslehe loomisest ja kolmas sellest, et kaebajate vargusevideo on lastevanemate seas populaarne.

Mari-Leen Albers ja Meelis Tomson kaebasid Pressinõukogule, et esimese artikli juures olev video on laimav ja loob neist mulje kui kurjategijaist. Teise artikli puhul leiavad kaebajad, et see on laimav ja Facebooki leht ei ole nende tehtud ja nendega seotud. Kolmandat artiklit peavad kaebajad samuti laimavaks ja leiavad, et lugejail võib jääda neist mulje kui kurjategijatest. Kaebajad paluvad nende mainet kahjustava veebiartikli eemaldada.

Elu24 vastas Pressinõukogule, et väljaanne hoidus omapoolsetest hinnangutest ja edastas vaid turvakaamera salvestuses nähtud ja kuuldud materjali. Elu24 pakkus kaebajatele võimalust kommentaariks. Samuti vastas Postimees, et video sisaldab mõlema poole selgelt väljendatud seisukohti ja kommentaare oma teole.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava, sest andis kaebajatele võimaluse kommentaariks, mida nad aga kasutada ei soovinud. Pressinõukogu hinnangul ei ole väljaandel põhjust videot eemaldada, sest tegemist on turvakaamera salvestusega ja tegelikkuses toimunud. Facebooki lugu on seotud samateemaliste lugudega ja annab edasi vaid uut infot. Toimetuse kommentaare Facebooki lugu ei sisalda. Lisaks leidis Pressinõukogu, et kaebajad saavad sõna videos.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele