Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Eesti Ekspressi kohta tauniva otsuse

Tallinn, 13. veebruar 2014. Pressinõukogu arutas OÜ Unico Invest juhatuse liikme Anton Tšaštšini kaebust Eesti Ekspressis ilmunud artikli peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

29. augustil 2013 ilmunud artikkel „Noorte meeste sulnis äri: tonnid kulda ja luksusvillade vuntsimine“ räägib kolme noore mehe äridest Eestis ja välismaal. Ühel artikli juures oleval fotol on Anton Tšaštšini verivärske villa ja fotoallkirjas on nimetatud ka tänav, kus maja asub.

Anton Tšaštšin kaebas Pressinõukogule, et ei ole rahul, et leht avaldas pildi tema kodust ja tõi välja, kus see asub. Kaebaja leiab, et sellega on rikutud tema eraelu puutumatust. Kaebaja lisas, et ei andnud nõusolekut oma kodust pildi tegemiseks ja kodutänava nime avalikustamiseks. Kaebaja leiab, et tema suhtes puudub sellise info avaldamiseks avalik huvi. Kaebaja märgib, et kogu artikli sisus tehakse läbivalt viiteid nagu ei oleks Unico kontserni või selle juhtide tegevus seaduslik.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et foto majast illustreeris artiklis avaldatud fakti kena maja ehitamise kohta. Lehe väitel on foto avaldamine oluline ka seetõttu, et tegemist on ehitusettevõtte ühe omanikuga, kelle pärusmaaks on eksklusiivmajade ehitus. Leht ei ole nõus, et artiklis on läbivalt esitatud viited nagu oleks Unico kontserni tegevus ebaseaduslik. Leht lisas, et artiklis ei öelda seda kordagi.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et juhtlaused ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu arvates loob artikli juhtlause negatiivse fooni.

Pressinõukogu leiab, et foto ja pildiallkirjaga ei ole leht head ajakirjandustava rikkunud, sest kaebaja elukoha aadress on kergesti leitav ning majanumbrit ei nimetata.

Eesti Ekspress avaldas Pressinõukogu otsuse 13. veebruaril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele