Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Äripäeva kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 15. mai 2014. Pressinõukogu arutas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaebust Äripäeva veebis 13. märtsil ilmunud uudise peale ja otsustas, et väljaanne ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artiklis „EASi uue juhi nimi teada“ on kirjas, et Äripäev kirjutas EASi uue juhi kohta kümmekond aastat tagasi, et riigikontroll tuvastas tema tehtud tehingus Haigekassa juhatuses töötamise ajal vastuolu korruptsioonivastase seadusega. Samal päeval avaldas Äripäev ka EASi uue juhi kommentaari esitatud süüdistusele.

EAS kaebas Pressinõukogule, et Äripäev viskab EASi uue juhatuse liikme Andres Rannamäe suunas õhku süüdistuse. Kaebaja leiab, et uudis on ehitatud üles spekulatiivselt ja kontrollimata kõiki fakte. Kaebaja ei ole rahul, et esialgses uudises puudus EASi uue juhi kommentaar.

Äripäev vastas, et artiklis on avaldatud tõenditega tagatud faktid. Äripäev ei visanud õhku süüdistusi, vaid meenutas taustainfona EASi juhiks valitud Andres Rannamäe kunagise autotehingu olulisi fakte, mida ei lükanud ümber ka kaitsepolitseiameti uurimine. Äripäev leiab, et kuna tegemist oli tõele vastava taustainfoga, siis ei olnud sellele vaja küsida Andres Rannamäe kommentaari.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest  Äripäeva taustainfos oli tegemist Riigikontrolli arvamusega. Lisaks avaldas Äripäev täiendatud loos EASi juhi kommentaari.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele