Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Postimehe kohta tauniva otsuse

Tallinn, 22. september 2014. Pressinõukogu arutas Martin Vaheri kaebust Postimehe peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Martin Vaher kaebas Pressinõukogule seoses 13. augustil ilmunud artikliga „Laps elu ja surma üle otsustamas“. Kaebaja rõhutas oma artiklit Postimehele saates, et muudatusi artikli tekstis võib teha üksnes tema nõusolekul. Kaebaja hakkas Postimehe toimetaja palvel artiklit paberlehe jaoks kärpima ja sai ka aru, et veebis ilmub lugu täismahus. Toimetus sai kärbitud teksti 11. juulil kaaskirjaga, milles Martin Vaher rõhutas, et muudatusi võib teha vaid tema nõusolekul. Kaebaja ei ole rahul, et ilmudes oli artiklit toimetuse poolt oluliselt kärbitud. Toimetus ei avaldanud ka veebis artiklit täismahus nagu algselt lubas. Kaebaja ei ole ka rahul, et artikli avaldamisega viivitati 37 päeva.

Postimees tunnistas oma eksimust ja lubas kaebaja ees vabandada. 

Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.12., mis näeb ette, et välisautori poolt loodud ajakirjandusliku materjali sisu, konteksti ja avaldamisaega ei ole hea muuta autori teadmise ja nõusolekuta. Pressinõukogu hinnangul oleks pidanud toimetus kooskõlastama autoriga teksti enne avaldamist ja avaldama loo veebis täismahus nagu algselt lubati.

Pressinõukogu ei pea heaks seda, et sama vea teeb Postimees lühikese aja jooksul juba teist korda. Pressinõukogu juhib Postimehe arvamustoimetuse tähelepanu sellele, et kui välisautor soovib, et tema teksti muudetaks vaid temaga kooskõlastatult, siis tuleb seda teha või lugu üldse avaldamata jätta.

Postimees avaldas Pressinõukogu otsuse veebis 17. septembril ja paberlehes 22. septembril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele