Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu ei leidnud Saarte Hääle loost rikkumist

Tallinn, 2. oktoober 2015. Pressinõukogu arutas OÜ Saaremaa Raadio kaebust Saarte Hääles 23. mail ilmunud artikli „Vjatšeslav Leedo: Saksa turust võiks saada edulugu“ peale ja leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikli puhul on tegemist Saaremaa Laevakompanii omaniku Vjatšeslav Leedo vastustega Saarte Hääle ajakirjaniku küsimustele mandri ja Saaremaa vahel sõitvate praamide Saksamaale viimise teemal. Muuhulgas on ära mainitud, et ajaleht Meie Maa avaldas samal teemal mai keskel „desinformeeriva uudise“ ilma Saaremaa Laevakompanii (SLK) kommentaarita.

OÜ Saaremaa Raadio, mis annab välja ajalehte Meie Maa, märkis kaebuses Pressinõukogule, et lugu ilmus ilma SLK kommentaarita, sest SLK keeldus loo kirjutamise ajal kommentaari andmast. Kaebaja väitel oli teada, et SLK uued laevad on Virtsu-Kuivastu liinil sügiseni ja seega ei olnud Meie Maas avaldatu desinformatsioon. Kaebaja leiab, et sellega on Saarte Hääl avaldanud laimavat infot Meie Maa kohta. Samuti ei ole kaebaja rahul, et artiklis nimetatakse Meie Maa ajakirjanikke ärapanijateks. Kaebaja ei ole rahul, et Saarte Hääl ei pakkunud Meie Maale kommentaari võimalust.

Saarte Hääl vastas, et tegemist oli Vjatšeslav Leedo sõnade ümbersõnastamisega ajakirjaniku poolt. Samuti on intervjuus piisavalt põhjalikult selgitatud, miks Meie Maa artikkel oli Vjatšeslav Leedo hinnangul desinformeeriv. Saarte Hääl vastas, et viide ärapanemisele on samuti Vjatšeslav Leedo arvamus.

Pressinõukogu otsustas, et Saarte Hääl ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu arvates oli pigem tegemist Vjatšeslav Leedo hinnanguga.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele