Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu leidis Saarte Hääle artiklis rikkumise

Tallinn, 11. veebruar 2015. Pressinõukogu arutas Kuressaare Kommunaalprojekti juhatuse liikme Veljo Maripuu kaebust Saarte Hääles ilmunud artikli peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

11. detsembril 2014 ilmunud artikkel „Linnavalitsus ähvardab 3000-eurose sunnirahaga“ räägib sellest, et Kuressaare Kommunaalprojekt kasutab büroona kahte kokku ehitatud korterit elumajas, kus äritegevus ei ole lubatud. Seetõttu ähvardab Kuressaare linnavalitsus Kommunaalprojekti 3000 euro suuruse sunnirahaga.

Veljo Maripuu kaebas Pressinõukogule, et  artiklis olevas linnavalitsuse ametniku seisukohas on mitu valeväidet ja –hinnangut. Kaebaja ei ole rahul, et leht ei küsinud arvamust Kuressaare Kommunaalprojekti esindajalt, kes oleks saanud selgitada, et korterite liitmine toimus kehtiva ehitusprojekti alusel ja kasutusloa muutmiseks on olemas enamuse naabrite nõusolek. Kaebaja hinnangul loob artikkel mulje nagu oleks Kuressaare Kommunaalprojekt pannud toime seaduserikkumise ja kasutab kortereid ebaseaduslikult.

Saarte Hääl vastas Pressinõukogule, et tegemist oli jätkulooga oktoobris ilmunule, kus kirjutati lahti probleemi olemus ja olid ka mõlema poole seisukohad. Leht märkis, et jätkulugu kajastas vaid 3000 eurose sunniraha küsimust.

Pressinõukogu otsustas, et Saarte Hääl rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.2., mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Pressinõukogu hinnangul möönis ka leht ise, et tegemist on konflikti sisaldava materjaliga. Pressinõukogu leiab, et leht oleks pidanud andma kaebajale sõna, et kommenteerida ebaseadusliku ehitise süüdistust, ühtlasi viidata käimasolevale kohtuvaidlusele samas asjas.

Saarte Hääl avaldas Pressinõukogu otsuse 6. veebruaril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele