Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Õhtulehe õigeks

Tallinn, 13. veebruar 2015. Pressinõukogu arutas ASi Svea Finance kaebust Õhtulehe peale ja leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

16. septembril 2014 ilmunud artikkel „Petta saanud naine: tuli elada 45 aastat, et mõista – ei sõlmita lepinguid ega osteta kaupa tundmatult firmalt“ räägib kodusel müügiesitlusel kalli aurupuhasti ostnud naisest, kes sai maksegraafiku kätte kuu aega lubatust hiljem. Maksegraafikust selgus lehe väitel, et naisel tuleb peale maksta 500 eurot.

AS Svea Finance kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab konfliktsituatsiooni ning käsitletud on nendega seotud asjaolusid (sealhulgas maksegraafik) ja seda negatiivses valguses. Kaebaja hinnangul jätab artikkel mulje nagu oleks ostjaga ebaausalt käitutud. Kaebaja ei ole rahul, et ajakirjanik ei küsinud nende arvamust.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et Svea Finance osales artiklis kirjeldatud tolmuimeja ostutehingus tarbijale järelmaksu pakkunud krediidiettevõttena ja on artiklis kõrvaltegelane, keda näidatakse neutraalses valguses.

P
ressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu leiab, et kaebaja on artiklis kõrvaltegelane ja ei ole konflikti osapool ning seetõttu ei olnud põhjust Svea  Finance ASile sõna anda. Lisaks on kaebajat käsitletud mahukas artiklis põgusalt vaid kahes kohas ja neutraalselt.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele