Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Delovõje Vedomosti õigeks

Tallinn, 28. september 2015. Pressinõukogu arutas BLRT Grupi kaebust Delovõje Vedomostis 19. juunil ilmunud artikli „BLRT Grupp lõpetas 2014. aasta kasumiga“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Tegemist on lehe veebis avaldatud pressiteatega, millele toimetus lisas foto. Pildi esiplaanil seisavad kaks narri BLRT Grupi hoone taustal. Pressiteade ise räägib sellest, et BLRT Grupp lõpetas 2014. aasta kasumiga.

BLRT Grupp kaebas Pressinõukogule, et leht kasutas pressiteate juures asjakohatut ja eksitavat fotot. Kaebaja märgib, et pressiteate sisu on positiivne, kuid foto on negatiivse alatooniga ja selle lisamist toimetus ei kooskõlastanud. BLRT Grupp leiab, et foto eksitab lugejaid, kahjustab kaebaja mainet ja on väljaande poolt pahatahtlik.

Delovõje Vedomosti vastas, et fotol kujutatud narrid on kaebaja firmavärvides ja nad esinesid BLRT Grupi sajandal juubelil firma territooriumil. Samuti on fotol kujutatud BLRT Grupi kaubamärk silmatorkavalt suur. Leht lisas, et toimetusel puudus kohustus kooskõlastada kaebajaga, millist fotot pressiteate juures kasutada.

Pressinõukogu otsustas, et Delovõje Vedomosti ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu ei leia foto kasutamisel pahatahtlikkust ega lugeja eksitamist.

Pressinõukogu juhib samas toimetuste tähelepanu sellele, et fotovalikut võiks pildiallkirjades põhjendada.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele