Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Meie Maa kohta õigeksmõistva otsuse

Tallinn, 29. detsember 2015. Pressinõukogu arutas Väinamere Liinid OÜ kaebust Meie Maas 22. oktoobril ilmunud artikli „Kehv praamiliiklus sundis mõisa maha müüma“ peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et tänavu alanud kehvem praamiliiklus viis selleni, et Eesti Kunstiakadeemia pani müüki Muhus õppebaasina kasutusel hoone.

Väinamere Liinid OÜ kaebas Pressinõukogule, et artiklis olev info ei ole tõene. Kaebaja peab artikli pealkirja eksitavaks, sest see ei lähe kokku loo sisuga, kust tuleb välja, et hoonet müüakse vähese kasutamise pärast. Kaebaja hinnangul on artiklis olev info ebatäpne, moonutatud ja eksitav ning info tõesust ei ole kontrollitud. Samuti leiab kaebaja, et artiklis ei ole eristatav, kas tegemist on uudise, ajakirjaniku arvamuse või oletusega. Kaebaja ei ole rahul, et Väinamere Liinidele sõna ei antud.

Meie Maa vastas Pressinõukogule, et väide selle kohta, et hoone müümise üks põhjuseid on kehv praamiliiklus, kuulub Kunstiakadeemia haldusosakonna peaspetsialistile Kaido Kruusametsale. Leht märkis, et ei näinud mingit põhjust küsida SLK/Väinamere Liinide arvamust loole, mis räägib Kunstiakadeemia plaanist müüa neile kuuluv hoone.

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul tuleb artiklist välja, et hoone üheks müümise põhjuseks on kehv praamiliiklus ja seega ei ole artikli pealkiri eksitav.

Pressinõukogu hinnangul on artikkel kinnisvara müügi kohta ja seepärast ei olnud lehel põhjust küsida Väinamere Liinide kommentaari.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele