Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Kanal 2 kohta õigeksmõistva otsuse  

Tallinn, 3. jaanuar 2018. Pressinõukogu arutas Ants Pääri kaebust 13. septembril Kanal 2 eetris olnud saate „Radar“ peale ja otsustas, et telekanal ei rikkunud head ajakirjandustava.

„Radari“ saatelõik räägib Afganistanis pantvangi langenud dokumentalist Vahur Laiapeast. Saatelõigus väidetakse, et Ants Päär pakkus Vahur Laiapea perele abi tema vabastamiseks. Ants Päär ise keeldus kommenteerimisest.

Ants Päär kaebas Pressinõukogule, et saatejuht nõudis temalt kommentaari, manipuleeris ja ähvardas. Kaebaja märkis, et ajakirjanik soovis juba algusest peale kujundada temast eemaletõukava kelmi muljet. Kaebaja leiab, et intervjuu temaga on avaldatud kontekstis, mis loob temast mulje kui kurjategijast. Kaebaja märkis, et saatelõik sisaldab tema kohta valet.

Kanal 2 vastas Pressinõukogule, et ajakirjanik esitas Ants Päärile teadaolevad faktid ja palus neid kas kinnitada või ümber lükata, kuid kaebaja ei soovinud seda teha. Kanal 2 lisas, et „Radari“ loos esitati vaid fakte ja täpseid tsitaate, neid ei kommenteeritud ega antud hinnangut.

Pressinõukogu otsustas, et 13. septembril eetris olnud „Radar“ ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul  oli kaebajal võimalus põhjalikumalt vastata, kuid ta ei kasutanud seda.

Samas juhib Pressinõukogu Kanal 2 tähelepanu asjaolule, et ajakirjanik oleks võinud faktilises intervjuus hoiduda omapoolsetest hinnangutest intervjueeritava kohta.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele