Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Postimehe veebi kohta tauniva otsuse 

Tallinn, 29. november 2018. Pressinõukogu arutas Yana Toomi kaebust Postimehe veebis 16. oktoobril ilmunud artikli peale ja otsustas, et väljaanne rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel „Yana Toom: 97 protsenti narvakaid hakkab rääkima eesti keelt? Päriselt või?“ vahendab Yana Toomi poolt ETV saates „Esimene stuudio“ öeldut.

Yana Toom kaebas Pressinõukogule, et artikkel moonutab seda, mida ta saates ütles. Kaebaja leiab, et artikli pealkiri on auditooriumi eksitav.

Postimees tunnistas oma vastuses, et loo pealkiri oli ebatäpne. Postimees muutis pealkirja kohe, kui sai teada, et pealkirjast võib jääda vale mulje. Postimees märkis, et lisas paranduse kohta info pealkirja täiendusse ja artikli lõppu. Postimees palus ebatäpsuse pärast loo lõpus vabandust.

Pressinõukogu otsustas, et Postimehe veeb rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et pealkirjad ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul oli ühe sõna ära jätmine pealkirjas märgilise tähtsusega. Samas oli artiklis Yana Toomi täpne tsitaat olemas.

Pressinõukogu tunnustab Postimeest vabandamise  ja pealkirja kiire parandamise eest, samuti selle eest, et Postimees märkis pealkirja all ja loo lõpus, milles viga seisnes.

Pressinõukogu leiab, et vea puhul oleks võinud Yana Toom otse toimetusse pöörduda ja siis oleks pealkiri parandatud juba artikli ilmumise päeval loetud minutitega.

Postimehe veeb avaldas Pressinõukogu otsuse 28. novembril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele