Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu otsuste hulk mullu kahekordistus

Tallinn, 7. jaanuar 2005. Pressinõukogu tegi eelmisel aastal 33 otsust, mis on üle kahe korra rohkem kui aastal 2003.

Pressinõukogu eelmise aasta otsustest olid 18 õigeksmõistvat ning 15 juhul leidis pressinõukogu, et väljaanded on eksinud hea ajakirjandustava vastu. Peamised eksimused pressinõukogu otsuste järgi on kritiseeritavale osapoolele sõna mitte andmine; arvamuste, oletuste ja uudiste esitamine läbisegi ning venekeelsetes lehtedes vastulausete kommenteerimine. 2003. aastal oli peamiseks ajakirjanduseetika rikkumiseks kritiseeritavale osapoolele sõna mitte andmine.

Kaebusi sai pressinõukogu eelmisel aastal 32, neist viis Postimehe, kolm Äripäeva, kolm Eesti Ekspressi, kolm Eesti Päevalehe, kaks Virumaa Teataja, kaks Vesti Dnja ja  kaks SL Õhtulehe peale. Sirbi, Vesti Nedeli, MK Estonija, Lääne-Elu, Nelli Teataja, Järva Teataja, Tartu Postimehe, Pärnu Postimehe, Lääne-Harju Ekspressi, Krengolmski Prospekti, Pirita ja Harjumaa peale laekus mullu üks kaebus.

Telefonipäringuid tehti pressinõukogule mullu 203, neist konkreetse artikli või kaebamise kohta 64, üldistes ajakirjanduseetilistes küsimustes 12 ja tehnilistes ja tellimise kohta käivates küsimustes 127.

Pressinõukogu sai e-posti teel 37 päringut, neist suurem osa olid konkreetse artikli kohta.

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele