Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Sakala õigeks

Tallinn, 21. juuni 2005. Pressinõukogu arutas 16. juunil Rain Raimo kaebust Sakala  peale ning otsustas, et ajaleht ei ole rikkunud head ajakirjandustava. 

Rain Raimo leidis, et 15. aprillil ilmunud artikkel „Bangalo omanik müüb kinnisvara” sisaldab eksitavat infot eeskätt tema maksuvõla suuruse kohta, mis kahjustab tema mainet. Sama päeva lehes ilmunud repliik „Värsket vett konnatiiki” on tema arvates halvustava tooniga ja sisaldab valesid järeldusi. 

Sakala vastas, et info maksuvõla suuruse kohta pärineb Krediidiinfost. Sakala kinnitas Pressinõukogule, et ajakirjanik püüdis Rain Raimoga ühendust saada. Samas on kaebaja varem Sakalale öelnud, et keeldub kõigist kommentaaridest sõltumata sellest, kes talle Sakalast helistab. Leht sai siiski  kommentaari Rain Raimo kinnisvaramaaklerilt. Vastulause avaldamist Rain Raimo lehe kinnitusel taotlenud ei ole. 

Pressinõukogu otsustas, et Sakala ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit, sest artiklist on näha lehe soov saada kaebajaga ühendust. Pressinõukogul ei ole põhjust kahelda lehe väidetes, et  maksuvõlga puudutav info pärineb Krediidiinfost. Leht esitas oma väidete tõestuseks Krediidiinfo kirja, milles kinnitatakse, et kaebajal olid pikka aega maksuvõlad, kuid vahetult enne artikli ilmumist tasuti need ära.  

Pressinõukogu leiab, et repliik „Värsket vett konnatiiki” põhineb artiklis esitatud andmetel. Repliigi näol on tegu toimetuse arvamusega sündmuste kohta ning arvamusvabadusse ei pea Pressinõukogu otstarbekaks sekkuda. 

Täpsemalt kaebuste ja otsuste kohta http://www.eall.ee/pressinoukogu/kaebused.php

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele