Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu lahendas kuus kaebust

Tallinn, 27. mai 2005. Pressinõukogu arutas 19. mail toimunud koosolekul kuut kaebust ning tegi viis õigeksmõistvat ja ühe tauniva otsuse.

Pressinõukogu päevakorras oli üks kaebus ajalehe Narva peale, kaks Äripäeva peale, üks SL Õhtulehe peale, üks Lääne-Harju Ekspressi peale ning üks Järva Teataja peale.

Pressinõukogu arutas Andrus Tamme kaebust ajalehes Narva 10. veebruaril ilmunud artikli „Streik on veel küsimärgi all” peale ning otsustas, et leht on rikkunud head ajakirjandustava. Rikkumine seisnes kaebaja vastulause kommenteerimises ning selles, et artiklis ei olnud kaebaja seisukohta.

Pressinõukogu arutas ka Toomas Rossi kaebust 5. märtsil Lääne-Harju Ekspressis ilmunud artikli „Koeraomanik lohistas oma neljajalgset sõpra auto taga” peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Samuti oli arutlusel Spordiklubi Noorus 96 juhatuse esimehe ja jalgpallitreeneri Igor Orlovi kaebus SL Õhtulehes 8. aprillil ilmunud artikli „Lapsed läksid jalgpalliväljakul karvupidi kokku” peale. Pressinõukogu leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Viktoria Lukatsi kaebust Äripäevas 25. novembril 2004 ilmunud artikli „Kullaäri võtab töötaja palgata tööle” peale ning otsustas, et leht ei ole  rikkunud head ajakirjandustava.

Samuti arutati Helvi Keremi kaebust Järva Teatajas 21. aprillil ilmunud artikli „Juhatus harutab umbsõlmi” peale. Pressinõukogu otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Rein Küttimi kaebust Äripäevas 26. jaanuaril ilmunud artikli „Salapärase palgamaksja taga on Saurixi omanikud” peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Täpsemalt kaebuste ja otsuste kohta http://www.eall.ee/pressinoukogu/kaebused.php

 

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele