Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Meie Maa rikkus head ajakirjandustava

Tallinn, 27. juuni 2005. Pressinõukogu arutas 16. juunil Rein Õue kaebust Meie Maa peale ning otsustas, et ajaleht on rikkunud head ajakirjandustava. 

Rein Õue kaebas Pressinõukogule, et Meie Maas 20. märtsil ilmunud artikkel „Petmistele rajatud äri ei seisnud püsti” sisaldab kontrollimata väiteid ja valefakte. Rein Õue ei ole rahul, et talle ei antud kõikide süüdistuste kommenteerimiseks sõna ning võimalust vastulauseks.  

Meie Maa selgitas, et artikli kirjutanud ajakirjanik on ise Rein Õuelt autoostjana petta saanud ning on seetõttu rääkinud kaebajaga varem autode müügi teemal korduvalt. Nendest varasematest vestlustest pärinevadki artiklis olevad Rein Õue ütlused, kinnitas Meie Maa. Vastulause kohta märkis Meie Maa, et Rein Õue ei esitanud seda. 

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa on rikkunud head ajakirjandustava, sest artikkel on kirjutatud ajakirjaniku enda isiklikest majanduslikest huvidest lähtuvalt. Ajakirjaniku ja kaebaja majanduslikku tehingut ei eita ka Meie Maa. Seega on rikutud ajakirjanduseetikakoodeksi punkti 2.2. 

Meie Maa rikkus ka koodeksi punkti 4.2, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Artiklis on kaebaja kommentaar võetud vaid kahe väite kohta, kuid põhisüüdistuste juures Rein Õue seisukohad puuduvad. 

Pressinõukogu leiab samuti, et Meie Maa on rikkunud koodeksi punkti 5.1, mis näeb ette tõsiste süüdistuste esitamise korral õiguse vastulauseks.

Täpsemalt kaebuste ja otsuste kohta http://www.eall.ee/pressinoukogu/kaebused.php

 
Pressinőukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele