Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Delfi kohta tauniva otsuse

Tallinn, 8. veebruar 2016. Pressinõukogu arutas Tallinna TV kaebust Delfis ilmunud artikli peale ja otsustas, et Delfi rikkus head ajakirjandustava.

19. detsembril  ilmunud artikkel „FOTOD: Delfi lugeja: miks muutus Tallinna TV logo ratastoolikujuliseks? Kas veidi liiale ei minda juba?“ räägib sellest, et Tallinna TV logo muutus ühe Delfi lugeja hinnangul ratastoolikujuliseks. Artikli juures on ka fotod.

Tallinna TV juhatuse liige Toomas Lepp kaebas Pressinõukogule, et lugu ja selle kommentaarid solvavad Tallinna TV-d ja Edgar Savisaart. Toomas Lepp ei ole rahul, et Tallinna TV-lt kommentaari ei küsitud. Toomas Lepp märkis, et Tallinna TV tähistas oma viiendat aastapäeva ja seepärast lisati logole ajutiselt 5.

Delfi vastas Pressinõukogule, et artiklis on selgelt eristatav uudis, et Tallinna TV-l on uus logo. Samas on ka lugeja arvamus, et logo meenutab ratastooli. Ka ajakirjanik lisas lugeja arvamusele enda subjektiivse oletuse: „TTV-le lülitades oli seal justkui ratastoolikujuline logo.” Delfi leiab, et materjal ei sisalda tõsiseid süüdistusi ega konflikti ning seega puudus kohustus küsida Tallinna TV-lt kommentaari. Delfi kustutas nimetatud loo.

Pressinõukogu otsustas, et kuigi Delfi loo kustutas, oli artiklis ikkagi hea ajakirjandustava rikkumine. Pressinõukogu hinnangul rikkus Delfi ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.2., mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Pressinõukogu leiab, et Delfi eksimus seisnes selles, et Tallinna TV-lt logo muutmise kohta selgitust ei küsitud.

Delfi avaldas otsuse 7. veebruaril.


PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele