Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Postimehe kohta tauniva otsuse

Tallinn, 11. aprill 2016. Pressinõukogu arutas Kaasaegse Kooli SA juhatuse ja Inglise Kolledži SA nõukogu liikme Viljar Kähari kaebust Postimehe veebis ja paberlehes ilmunud artikli peale ja otsustas, et väljaanne rikkus loo pealkirjaga head ajakirjandustava.

16. ja 17. veebruaril ilmunud artikkel „Inglise kolledži sihtasutus jätkab lastevanematelt annetuste nõudmist“ räägib sellest, et Inglise kolledžis õppiva lapse vanemalt küsitakse toetust 400 eurot õppeaasta kohta.

Kaasaegse Kooli SA juhatuse ja Inglise Kolledži SA nõukogu liige Viljar Kähari kaebas Pressinõukogule, et artikli pealkiri on eksitav ja sisaldab valeväidet, sest Inglise kolledž ei ole kunagi kogunud ega kogu annetusi. Kaebaja lisas, et annetusi kogub Kaasaegse Kooli SA. Kaebaja palus lehe veebis artikli pealkiri ära muuta ja paberlehes eksitavat pealkirja mitte kasutada, kuid toimetus seda ei teinud.

Postimees vastas Pressinõukogule, et Kaasaegse Kooli SA tegutseb Inglise kolledži juures ja selle on loonud sama kooli lapsevanemad. Leht lisas, et pealkirjas ei olnud sihtasutuse nimi kirjutatud läbivalt suurte tähtedega ja sel põhjusel ei saa olla eksitust ka lugeja jaoks.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et pealkirjad ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu leiab, et pealkirjas oleks pidanud olema täpselt kirjas, kes lapsevanematelt raha küsib ning kas tegu on ikka nõudmisega.

Artiklis Pressinõukogu hinnangul ajakirjanduseetika koodeksi rikkumist ei ole.

Postimees avaldas Pressinõukogu otsuse veebis 6. aprillil ja paberlehes 9. aprillil.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele