Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis TV3 õigeks

Tallinn, 23. september 2016. Pressinõukogu arutas Toomas Tamme kaebust TV3 saates „Kuuuurija“ 31. mail eetris olnud saatelõigu peale ja otsustas, et TV3 ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Saatelõik räägib Toomast Tammest, kes oma aastaid tagasi vähki põdenud ja tänaseks raske haiguse seljatanud lapse tervisele viidates inimestelt raha küsib, kuigi valla sotsiaalnõuniku kinnitusel saab laps taastusravi riigi kulul.

Toomas Tamm kaebas Pressinõukogule, et ajakirjanik tuli teda intervjueerima ette teatamata. Kaebaja märgib, et saates räägitakse, et ta kogub raha poja vähiravi jaoks, kuigi tegelikkuses kogub ta raha poja taastusravi jaoks. Kaebaja leiab, et ajakirjanik levitab tema kohta teadlikult laimu ja saboteerib sellega tema poja taastusravi.

T
V3 vastas Pressinõukogule, et Toomas Tamm andis intervjuu vabatahtlikult ja tal ei olnud intervjuu tegemise ajal vastuväiteid intervjuu andmisele ega filmimisele. Saatejuht tutvustas ennast ka kaebajale. TV3 lisas, et saates ei ole väidetud, et Toomas Tamm on küsinud inimestelt raha poja vähiravi jaoks, vaid öeldi, et inimesed ei saa aru, milleks Toomas Tamm raha küsib. TV3 leiab, et info avaldamine oli põhjendatud, sest kaebaja õõnestab põhjendamatute abipalvetega eestlaste usaldust heategevuse ja vähihaigete laste vanemate suhtes.

Pressinõukogu otsustas, et TV3 ei ole 31. mai saatega „Kuuuurija“ eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on intervjuust näha, et Toomas Tamm nõustus intervjuud andma ja sai võimaluse kõiki süüdistusi kommenteerida.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele