Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Postimehe kohta tauniva otsuse

Tallinn, 29. veebruar 2016. Pressinõukogu arutas Konguta vallavanema Aivar Õuna kaebust Postimehes 2. novembril ilmunud artikli „Salapärane menetlus Konguta vallas“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib Konguta vallas algatatud kriminaalmenetlusest, mille puhul ei vallavanem ega ka Lõuna ringkonnaprokuratuur avalda, kes on kahtlustatav. Prokuratuur märkis vaid, et kahtlustatav ei ole Konguta vallavanem.

Konguta vallavanem Aivar Õun kaebas Pressinõukogule, et kuigi prokuratuuri kinnitusel ei ole ta kahtlustatav, on artikli juures temast suur pilt. Kaebaja leiab, et artikkel on poliitiline ja kallutatud ning sisaldab kontrollimata infot. Kaebaja ei ole rahul, et ajakirjanik tema käest küsimusi ei küsinud.

Postimees vastas, et vallavanem võiks ja peaks kommenteerima seda, mis toimub tema vallavalitsuses. Leht saatis vallavanemale ka kirjalikud küsimused ja lisas vastuseks saadud kirjast loo lõppu ainsa sisuliselt asja puudutava lause. Postimees tunnistab, et artiklis oli viga - vallavanem sõidab Peugeoti, mitte Hondaga. Selle vea leht parandas ja lisas ka õienduse.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1., mis ütleb, et uudised, arvamused ja oletused olgu selgelt eristatavad. Pressinõukogu hinnangul jätab artikkel mulje, nagu oleks vallavanem seotud millegi kahtlasega.

Postimees rikkus ka koodeksi punkti 4.11., mis ütleb, et fotod ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul jätab artikli juures olev suur pilt vallavanemast lugejatele mulje, nagu oleks vallavanem kahtlustatav.

Postimees avaldas Pressinõukogu otsuse 27. veebruaril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele