Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Põhjaranniku õigeks 

Tallinn, 3. november 2017. Pressinõukogu arutas Andrus Tamme kaebust 21. juulil Põhjarannikus ilmunud artikli „Tamm keelitab Stalnuhhinit kandideerima“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Keskerakonna Narva piirkonna aseesimees Andrus Tamm teeb tööd selle nimel, et erakonna esinumber Narvas oleks Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin.

Andrus Tamm kaebas Pressinõukogule, et vesteldes ajakirjanikuga ta ei oodanud, et tema poolt räägitu saab artikli aluseks. Kaebaja märkis, et artiklis on tema suhu pandud sõnu, mida ta öelnud ei ole. Samuti peab kaebaja eksitavaks artikli pealkirja, sest keelitamist ei ole toimunud.

Põhjarannik selgitas, et kaebaja ei soovinud peale loo ilmumist ühtegi sisulist parandust, vaid artikli eemaldamist, kuid toimetus sellega ei nõustunud. Leht märkis, et kaebaja ei ole ajakirjandusega suhtlemisel kogenematu. Toimetus märkis, et Andrus Tamm ei kasutanud tõepoolest Mihhail Stalnuhhini mõjutamise kohta sõna „keelitama“, kuid samas pole selle sõna kasutamine pealkirjas eksitav või asjakohatu arvestades kaebaja poolt räägitut.

Pressinõukogu otsustas, et Põhjarannik ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole artikli pealkiri ega alapealkiri eksitavad, sest need on kooskõlas artikli sisuga ja kaebaja poolt ajakirjanikule öelduga.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele