Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis TV3 õigeks 

Tallinn, 6. veebruar 2017. Pressinõukogu arutas Lauri Grand Uustalu, Gerli Grand Uustalu, Gowri Grand Uustalu, Sirli Salumäe ja Erika Raji Uustalu kaebust 8. septembril TV3 eetris olnud saate „Evelin“ peale ja otsustas, et selles ei ole rikutud head ajakirjandustava.

Saates vestleb saatejuht Evelin Ilves Erika Salumäega tütre abiellumisplaanidest ja lapseootusest ning ema ja tütre omavahelistest suhetest. Samuti räägitakse Erika Salumäe lapsepõlvest.

Lauri Grand Uustalu, Gerli Grand Uustalu, Gowri Grand Uustalu, Sirli Salumäe ja Erika Raji Uustalu kaebasid Pressinõukogule, et saates halvustati nende perekonda ja noorte pulma. Kaebajad ei ole rahul, et saatejuht ei võtnud nendega eelnevalt ühendust, et ära kuulata nende versioon. Kaebajad märgivad, et paljud saates kõlanud väiteid on valed.

TV3 vastas, et „Evelin“ on talk show formaadis vestlussaade, kus esinevad inimesed räägivad vabas vormis erinevatel teemadel ja teevad seda ka emotsionaalselt. TV3 lisas, et Erika Salumäe rääkis kogemusest selgelt isiklikust vaatevinklist, tema esinemine saates oli väljapeetud ja viisakas. TV3 väitis, et saatesse olid kavandatud Sirli Salumäe koos elukaaslase Gowri Grand Uustaluga ning saate meeskond hankis neile ka lennukipiletid. Mõlemad aga keeldusid saates osalemisest, kui selgus, et saates on ka Erika Salumäe.

Pressinõukogu otsustas, et TV3 ei ole 8. septembri saates „Evelin“ eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei naeruväärista ega laima saade kaebajate perekonda.

Pressinõukogu hinnangul loobusid kaebajad ise oma seisukoha kajastamise võimalusest seeläbi, et Sirli Salumäe ja Gowri Grand Uustalu otsustasid saates mitte osaleda.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele