Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Ekspressi vaidluses Martin Repinskiga õigeks 

Tallinn, 7. aprill 2017. Pressinõukogu arutas Martin Repinski kaebust Eesti Ekspressis ilmunud artiklite peale ja leidis, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

23. novembril 2016 ilmunud artikkel „Säh sulle eestimaist: maaeluministriks saava Martin Repinski kitsejuust tuleb Hollandist“, 30. novembril ilmunud „Repinski kümme suurt ja väikest valet“, 18. jaanuaril ilmunud „Repinski kitsefarmi verised varjuküljed“ ja „Miks valiti Repinski rahvusooperi nõukogusse?“ räägivad Eesti suurima kitsefarmi omaniku ja tollase maaeluministri Martin Repinski farmiga seotud probleemidest (Hollandi juustust, hügieeninõuetest, väidetavalt mustalt makstud palkadest jne).

Martin Repinski kaebas Pressinõukogule, et 23. novembril ilmunud artikliga seotud küsimustele sai ta vastamiseks aega poolteist tundi. Kaebaja lisas, et talle anti võimalus kommenteerida artiklist vaid osa. Martin Repinski leiab, et artikli juhtlõik ja loo teema püstitus olid valed ja tema suhtes vaenulikud. Kaebaja ei ole rahul, et ei saanud kommenteerida artikli juures olnud videot hoonetest ja kitsedest. Martin Repinski väitel on videos näidatud naabri kinnistul asuvaid lagunenud hooneid, mitte tema omi. Samuti leiab kaebaja, et artiklid sisaldavad valeinfot.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et ajakirjanik kohtus Martin Repinskiga 21. novembril, mil kaebaja andis intervjuu. Kohtumisel lepiti lehe väitel kokku, et lisaküsimused saadab ajakirjanik meiliga. Leht märkis, et kaebajale ei saanud tulla üllatusena täiendavate küsimuste esitamine. Leht lisas, et lugu põhineb paljudel allikatel ja dokumentidel.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud artiklitega ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Artiklite avaldamine oli Pressinõukogu hinnangul avalikkuse huvides ja kaebaja sai neis sõna.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele