Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Meie Maa kohta tauniva otsuse 

Tallinn, 9. august 2017. Pressinõukogu arutas Kalmet Valge kaebust Meie Maas 18. aprillil ilmunud artikli „Politsei eksis koorma mõõtmisel“ peale ja otsustas, et Meie Maa rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et kohus tühistas politsei poolt autojuhile määratud rahatrahvi. Artiklis on ära toodud politseiniku nimi ja pilt.

Kalmet Valge kaebas Pressinõukogule, et tema nime ja pildi avaldamine ei ole põhjendatud ning see häirib tema pere privaatsust. Samuti leiab kaebaja, et nime ja foto avaldamine häirib tema tööülesannete täitmist ja kahjustab tema mainet. Kaebaja ei ole rahul, et toimetus pole eemaldanud loo juures olevaid halvustavaid kommentaare.

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.5., mis näeb ette, et ajakirjandus ei tohi oma tegevusega kellelegi tekitada põhjendamata kannatusi, veendumata, et avalikkusel on tõesti vaja seda infot teada. Pressinõukogu hinnangul on kaebaja foto avaldamine tema isiku ebaproportsionaalne esile tõstmine.

Meie Maa avaldas Pressinõukogu otsuse 5. juulil.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele