Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Kanal 2 kohta tauniva otsuse 

Tallinn, 9. november 2017. Pressinõukogu arutas Kuressaare merepäevade peakorraldaja Tiiu Tammoja kaebust Kanal 2 saates „Suvereporter+“ 12. augustil eetris olnud saatelõigu peale ja otsustas, et telekanal rikkus head ajakirjandustava.

„Suvereporter+“ saatejuht ütles otsesaates, et Kuressaare merepäevadel tuli tormi tõttu kontsert ära jätta.

Kuressaare merepäevade peakorraldaja Tiiu Tammoja kaebas Pressinõukogule, et tegelikkuses ükski kontsert ära ei jäänud. Kaebaja ei ole rahul, et merepäevade korraldajate poole faktide kontrollimiseks ei pöördutud.

Kanal 2 vastas Pressinõukogule, et saate päevatoimetaja vahendas saatejuhile jooksvat infot tormi kohta telefoni teel ning kolmest kanalist laekunud info põhjal teavitati teda merepäevadel katkestatud kontserdist, kuid saatejuht tõlgendas infot nii, et nimetatud kontsert tuli tormi tõttu ära jätta. Kuressaare merepäevade katkestamise kohta ei öelnud „Suvereporter+“ midagi. Samuti ei väidetud, et selleks hetkeks toimumata kontserdid jäetakse ära. „Suvereporter+“ toimetus möönab, et lisaks kahe meediakanali tõlgendustele ja kohapealt laekunud kontserdikülastaja infole võinuks ühendust võtta ka Kuressaare merepäevade peakorraldajaga ja täpsustada, kas kontsert jäi ära, katkestati või toimus täies mahus.

Pressinõukogu otsustas, et Kanal 2 rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4., mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info. Kuna merepäevade kontsert tegelikkuses ära ei jäänud, siis oli saatejuhi info ebatäpne ja eksitav.

„Reporter“ avaldas Pressinõukogu otsuse 3. novembril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele