Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Vooremaa õigeks 

Tallinn, 17. november 2017. Pressinõukogu arutas Palamuse vallavanema, volikogu esimehe ja haldusreformikomisjoni aseesimehe kaebust Vooremaas 13. juulil ilmunud artikli „Palamuse lasteaed neelab kõik ühendomavalitsuse investeeringud“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Palamuse lasteaiaga seotud suurte kohustuste pärast ei saa haldusreformiga tekkiv ühendomavalitsus taotleda eurotoetusi ega laenu võtta, samuti võivad löögi alla sattuda töötajate palgad.

Palamuse vallavanem Rait Persidski, volikogu esimees Terje Rudissaar ja haldusreformikomisjoni aseesimees Valdi Reinas kaebasid Pressinõukogule, et artiklis on esitatud ajakirjaniku oletused ja väited faktide pähe. Kaebajad leiavad, et artikkel on uut ühinevat Jõgeva valda laimav ja elanikke eksitav.

Vooremaa vastas Pressinõukogule, et artiklis tugineti rahandusministeeriumi infole. Leht märgib, et esitas küsimuse Palamuse vallavanemale, kuid sisulist vastust ei saanud.

Pressinõukogu otsustas, et Vooremaa ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit, sest on sõna andnud erinevatele osapooltele, sealhulgas ka Palamuse valla esindajale. Pressinõukogu hinnangul võinuks Palamuse vallavanem lehele sisulise vastuse anda, mitte viidata järgmisel päeval dokumendiregistrisse ilmuvale dokumendile.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele