Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Saarte Hääle kohta õigeksmõistva otsuse 

Tallinn, 20. november 2017. Pressinõukogu arutas Heiki Hanso kaebust Saarte Hääles 19. augustil ilmunud artikli „Heiki Hanso veeõnnetusest: olin süüdi ja sain õppetunni“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib õnnelikult lõppenud paadiõnnetusest Orisaares Illiku laiu läheduses. Artiklis on kirjas, et Heiki Hansol tuli päästjaid kaua oodata, sest saarel oli elektrikatkestus ja lisaks takistas päästjate paadi vettelaskmist kaebaja auto.

Heiki Hanso kaebas Pressinõukogule, et artiklis oli mitu faktiviga, mis kahjustasid ta mainet. Kaebaja märkis, et leht parandas veebis küll mõned vead, kuid viidet parandusele artikli päises ei olnud. Samuti ei ilmunud vabandust paberlehes. Kaebaja märkis, et päästeamet saabus kiiresti. Kaebaja lisas, et tema auto ja paaditreiler slippi ei blokeerinud.

Saarte Hääl vastas Pressinõukogule, et artikkel koosneb asjaosaliste antud kommentaaridest ja neis pole põhjust kahelda. Leht märkis, et kaebaja ütles ajakirjanikule ise, et ootas abi mitu tundi. Leht lisas, et päästeameti väitel takistas paadi vettelaskmist kaebaja auto. Toimetus pakkus kaebajale täiendavaks vastulauseks võimalust, kuid Heiki Hanso keeldus sellest.

Pressinõukogu otsustas, et Saarte Hääl ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on artiklis sõna saanud kõik osapooled, nende jutt on kooskõlas ja seetõttu pole alust kummagi poole väidetes kahelda.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele