Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 509

Pressinõukogu otsus
20.03.2014

Tartu Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Raivo Poolamäe kaebust Tartu Postimehes 4. novembril 2013 ilmunud artikli „Parklakoht ajas ühistuliikmed tülli“ peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib ühe Tartu kortermaja elanike omavahelisest tülist parklaehituse pärast.

Raivo Poolamäe kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab kahte eksitavat väidet tema kohta – seda, et parklakrundi ost toimus ühistu teadmata ja et ta kuritarvitas oma ametialast positsiooni ning seda, et ühistu otsustas peale ostu Poolamäe esimehe kohalt tagasi kutsuda. Kaebaja hinnangul kahjustavad need valeväited tema mainet.

Tartu Postimees vastas Pressinõukogule, et artiklis saavad konflikti mõlemad pooled piisavalt sõna. Samuti seisab artiklis, et „Poolamäe lükkas ümber ka kõik teised Metsva süüdistused“. Pärast artikli ilmumist saatis kaebaja toimetusele kirja, kus pakkus välja, et koostab vastulause, kuid toimetus ei ole seda siiani saanud.

Pressinõukogu otsustas, et Tartu Postimees ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest on andnud konflikti mõlemale osapoolele sõna süüdistuste ümberlükkamiseks ja oma seisukohtade avaldamiseks. 

Pressinõukogu ei langeta otsust kaebaja poolt nimetatud eksitavate väidete osas, sest selleks puudub Pressinõukogul tõendusmaterjal. Küll aga sai kaebaja artiklis võimaluse süüdistusi kommenteerida.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele