Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 678
Pressinõukogu otsus 27.10.2016

Den za Dnjom ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas MTÜ Vene Muuseumi juhatuse liikme Irina Budriku kaebust Den za Dnjomis 30. juulil  2016 ilmunud artikli „Vene Muuseum uus direktor: olen Peeter I teenistuses“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Tallinna vene muuseumil on uus juhataja. Loos on juttu ka uue juhataja plaanidest.

MTÜ Vene Muuseum kaebas Pressinõukogule, et Eestis on vaid üks Vene Muuseum ja selles ei ole toimunud direktori vahetust. Nimi „Vene Muuseum“ on patenteeritud ja see võib kuuluda vaid ühele asutusele. Kaebaja märgib, et artiklis on tegelikult mõeldud SA Tallinna Vene Muuseumi ja seega on lugejates tekitatud segadust. Kaebaja hinnangul kahjustab antud juhtum MTÜ Vene Muuseum mainet, sest SA Tallinna Vene Muuseum on likvideerimisel ja samuti on artiklis kirjas, et juhtkonna vahetus oli skandaaliderohke. Kaebaja pöördus vea pärast lehe peatoimetaja poole, kuid vastust ei saanud.

D
en za Dnjom vastas Pressinõukogule, et kahe struktuuri konflikt on lehele teada. Leht selgitas, et nimetust „Tallinna vene muuseum“ on artiklis 11 korda ja „Vene Muuseumi“ on mainitud kolm korda. Artikkel on üheselt pühendatud Tallinna vene muuseumi uue juhi tutvustamisele ega viita kordagi kahe organisatsiooni konfliktile.  

Pressinõukogu otsustas, et Den za Dnjom ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest suures osas on kasutatud muuseumi õiget nime ja pealkirjas on lühendi kasutamine mõistlik ja põhjendatud.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele