Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 785
Pressinõukogu otsus 1.03.2018

Postimehe veeb ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Markus Larssoni kaebust Postimehe veebis 1. detsembril 2017 ilmunud artikli „Tiina Park: kuidas minust sai seksuaalne ahistaja“ peale ja otsustas, et väljaanne ei rikkunud head ajakirjandustava.

Tiina Pargi arvamuslugu räägib väidatavast vahejuhtumist Ameerika Hääle toimetuses, kus ta suvepluus tõi kaasa seksuaalse ahistamise süüdistuse.

Markus Larsson kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldas väljamõeldist. Kaebaja ei ole rahul, et tema seisukohta ei avaldatud.

Postimees vastas Pressinõukogule, et toimetusel ei olnud põhjust autori väiteid kahtluse alla seada. Kui Markus Larssoni etteheide toimetusse jõudis, asus toimetus otsima lahendust ja avaldas õienduse nii internetis kui ka järgmises Arteris.

Pressinõukogu otsustas, et Postimehe veeb ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole artiklis esitatud Markus Larssoni suhtes süüdistusi ja seetõttu ei olnud otsest põhjust talle eraldi sõna anda.

Pressinõukogu leiab, et Postimees käitus korrektselt, kui asus kohe pärast Markus Larssoni pöördumist lahendust otsima ja avaldas õienduse, mille teksti oli eelnevalt kaebajaga kokku leppinud.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele