Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 804
Pressinõukogu otsus 26.04.2018

Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas kaebust (kaebaja isik Pressinõukogule teada, anonüümne menetlus) Eesti Ekspressis 10. jaanuaril 2018 ilmunud artikli „Suurfirma surub lasteaedadesse säästumenüüd, mis teeb lastest suhkruorjad“ peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib lasteaedades pakutavast toidust. Ühel fotol on poiss lasteaias söögilaua taga.

Kaebaja märkis, et ta ei andnud luba oma lapse pildistamiseks ega foto avaldamiseks. Samuti leiab kaebaja, et foto ei ole kooskõlas artikli sisuga, sest lugu räägib lastele maitsvast toidust, kuid foto viitab sellele, et lastel on söömisega probleemid.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et laste pildistamine oli lasteaia töötajaga kokku lepitud tingimusel, et söövaid lapsi pildistatakse selja tagant. Leht märkis, et seega pildistati last tema eest vastutava isiku (lasteaiatöötaja) juuresolekul ja eelneval kokkuleppel. Leht selgitas, et artikli seisukohast ei olnud määrava tähtsusega, millise lapse foto artiklit illustreerib. Foto valiti eelkõige seetõttu, et laps ei olnud pildil identifitseeritav.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu leiab, et pildistamine artikli jaoks oli kooskõlastatud lasteaiatöötajaga ja lisaks ei ole laps identifitseeritav.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele