Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 825
Pressinõukogu otsus 20.06.2018

Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva kaebust 15. märtsil 2018 Õhtulehes ilmunud uudise „Kremlimeelne kanal tegi Eesti ajateenija tulistamisest propagandaloo“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.  

Uudis räägib sellest, et Venemaa propagandakanal Sputnik esitas kaitseväele päringu, milles seostab Võrus end tulistanud ajateenija juhtumit vene rahvusest ajateenijate diskrimineerimisega Eesti kaitseväes.

Kaebaja leiab, et artikkel sisaldab valeväiteid, sest Sputnik ei ole uudises mainitud materjali avaldanud ja seega ei ole alustanud ka mingit propagandakampaaniat. Kaebaja hinnangul on artikli pealkiri eksitav, sest Sputnik ei ole alustanud propagandakampaaniat, vaid ainult saatis kaitseministeeriumile ja kaitseväele järelpärimise tulistamisjuhtumi kohta. Samuti ei ole kaebaja rahul, et uudises on avaldatud vaid ühe poole arvamus ja oletus, kuid Sputniku poole pöördutud ei ole. Kaebaja ei ole ka rahul, et Õhtuleht ei avaldanud parandust.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et eksis ja eemaldas loo veebist.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Kuna Sputnik avaldas 2. märtsil ajateenija tulistamise kohta loo, siis on nad teema ja kampaania ise algatanud. Pressinõukogu hinnangul kajastuvad Sputniku seisukohad nende küsimustes, mis uudises avaldati.  

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele