Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 858
Pressinõukogu otsus 22.11.2018

Postimehe veeb ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Helle-Moonika Helme kaebust Postimehe veebis 16. oktoobril 2018 ilmunud saate „Otse Postimehes“ peale ja otsustas, et väljaanne ei rikkunud head ajakirjandustava.

Saatejuht ütleb saate alguses, et Helle-Moonika Helme keeldus saatesse tulemast.

Helle-Moonika Helme kaebas Pressinõukogule, et saatejuht ei pöördunud kutsega isiklikult tema poole ja seepärast ei olnud tal võimalust kutset vastu võtta ega tagasi lükata. Kaebaja leiab, et seega on saates tema kohta avaldatud ebatäpset, eksitavat ja moonutatud infot.

Postimees vastas Pressinõukogule, et saatejuht leppis intervjuu kokku EKRE kommunikatsiooninõuniku Holger Bergi vahendusel. Väljaanne lisas, et ajakirjanduseetika koodeks ei sätesta, et kutse otsestuudiosse peaks olema esitatud isiklikult. Postimees märkis, et intervjuude kokku leppimine nõunike, pressiesindajate ja muude vahemeeste abiga, on täiesti tavaline ja aktsepteeritud praktika.

Pressinõukogu otsustas, et Postimehe veeb ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Kuna saatejuht esitas Helle-Moonika Helmele kutse saatesse kommunikatsioonijuhi vahendusel ja kaebaja saatesse ei tulnud, siis on Pressinõukogu hinnangul alus järeldada, et kaebaja ütles kutsest ära.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele