Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 893
Pressinõukogu otsus 25.04.2019

Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas kaebust Õhtulehes 12. novembril 2018 ilmunud artikli „Mis saab, kui geid ja lesbid otsustavad üheskoos lapse saada?“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikli puhul on tegemist Eesti Päevalehe loo refereeringuga, mis räägib sellest, et geipaar ja lesbipaar on ühise lapse pärast jõudnud vaidlustega kohtusse.

Kaebaja ei ole rahul, et artikkel avaldab kinniseks kuulutatud hooldusõiguse menetluse asjaolusid, avalikustab delikaatsed isikuandmed ja lapsevanema, kes ei ole avaliku elu tegelane. Kaebaja ei ole rahul, et puudutatud lapsevanemaga ei võetud ühendust, talle ei pakutud sõna ega küsitud nõusolekut lapse kohta käiva info avaldamiseks.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et artiklis ei ole lapse nime, vanust, elupaika või muud, mis aitaks last või vanemaid tuvastada. Leht lisas, et kahe lõigu puhul ei ole võimalik tuvastada kedagi.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole Õhtulehe refereeringust võimalik kedagi tuvastada. Lisaks ei avalda refereering hooldusõiguse menetluse asjaolusid, nagu väidab kaebaja.

Pressinõukogu hinnangul oli antud teema põhimõtteline ja selle vastu oli avalik huvi.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele