Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Kaebus nr 926
Pressinõukogu otsus 29.08.2019

Eesti Päevaleht ja Delfi rikkusid head ajakirjandustava

Pressinõukogu arutas Nordica Aviation Group AS kaebust Eesti Päevalehes ning Delfis 7. ja 8. aprillil 2019 ilmunud artikli „Nordica ja LOT-i tütarfirma viivitab lennukiremondi arvete maksmisega“ peale ja otsustas, et väljaanded rikkusid head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Nordica ja LOT-i tütarfirmal Regional Jetil on aegajalt maksmata arveid lennukite hoolduse ja remondiga tegelevale Magnetic MROle.

Nordica Aviation Group AS kaebas Pressinõukogule, et artikli pealkiri on eksitav, sest loos ei kinnita keegi, nagu oleks arvete maksmisega probleeme. Kaebaja ei ole rahul sellega, et kuigi toimetuse kontrolli käigus tuli info ebatõesus välja, avaldas leht loo ikkagi. Samuti leiab kaebaja, et loos on segamini oletused ja uudised ning avaldatud on tõenditega tagamata info.

Eesti Päevaleht vastas Pressinõukogule, et lehele kinnitas Nordica juhatuse liige, et ettevõte võib aeg-ajalt lennukiremondi eest võlgu olla. Seetõttu on lehe väitel ka artikli peakiri õige. Leht märkis, et artiklis ei ole ühtegi valet ega eksitavat väidet, sest avaldatud on lehele saabunud vihje ja selgitused, mis vihje ümber lükkavad.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Päevaleht ja Delfi rikkusid ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et pealkirjad ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul on artikli pealkiri eksitav, sest loos endas ei ole infot, mis kinnitaks peakirjas toodud väidet.

Pressinõukogu

 

 Pressinõukogu

Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele