Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu taunis Lääne Elus avaldatud fotot

Tallinn, 6. jaanuar 2016. Pressinõukogu arutas Karl-Christoph Rebase kaebust Lääne Elu veebis 6. novembril ilmunud artikli „Politsei tabas Taavi Rõivast tappa ähvardanud mehe“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikli juures olnud esialgsel pildil oli kujutatud peaministrit Läänemaa Ühisgümnaasiumis. Fotol oli ka kaks alaealist õpilast.

Karl-Christoph Rebane kaebas Pressinõukogule, et teda näidati halvas valguses, sest veebiportaali uudises olid näha ilma peale klikkimiseta vaid pilt ja pealkiri. Kaebaja märkis, et pildi avaldamiseks puudus lehel tema ja ta vanemate luba.

Lääne Elu vastas Pressinõukogule, et toimetus kasutas uudise illustreerimiseks arhiivifotot, millel peaminister jagas valimiskampaania ajal autogramme. Toimetaja ei osanud hinnata, et lugejad võivad arvata, et fotol kujutatud koolinoored on seotud peaministri ähvardamisega. Toimetus eemaldas foto kohe pärast kaebaja ema kõne. Leht kinnitas, et ei tahtnud seostada arhiivipildile jäänud noori peaministri ähvardamisega. Lääne Elu väitel oli kõnealune foto uudise juures umbes 40 minutit.

Pressinõukogu otsustas, et Lääne Elu rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et fotod ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul oli foto artikli kontekstist erinev.

Pressinõukogu tunnustab Lääne Elu toimetust foto kiire eemaldamise eest.

Lääne Elu avaldas Pressinõukogu otsuse 28. detsembril.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele