Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Päevalehe ja Delfi õigeks 

Tallinn, 5. veebruar 2019. Pressinõukogu arutas Ragistaja OÜ kaebust Eesti Päevalehes ja Delfis 14. novembril ilmunud artikli „Torkaja. Kolepiltidega satiiriajakiri, mis isegi EKRE valijad ära hirmutas“  peale ja otsustas, et väljaanded ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib septembris ilmuma hakanud satiiriajakirjast „Torkaja“. Artikli juures on ka ajakirja tegevtoimetajaga tehtud lühike intervjuu.

Ragistaja OÜ kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab moonutatud infot ja valeväiteid. Samuti ei ole kaebaja rahul, et ajakirjanik fabritseeris telefonivestluse põhjal intervjuu. Kaebaja leiab, et vestluses öeldut on tugevalt kärbitud ja moonutatud ja lisaks on vastajale pandud suhu sõnu, väljendeid ja lauseid, mida ta ei kasutanud.

Eesti Päevaleht ja Delfi vastasid Pressinõukogule, et intervjuude puhul on tavapärane praktika, et ei avaldata kogu vastust ja sageli vastust ka toimetatakse. Toimetuse väitel kajastab artikkel objektiivse kokkuvõttena kaebaja ja ajakirjaniku meilivahetust ja telefonivestlust.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Päevaleht ja Delfi ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu hinnangul on kaebaja saanud oma seisukohad välja öelda.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele